Fyzioterapie a rehabilitace

Fyzioterapie a rehabilitace

Přístrojové vybavení

Rotoped

Rotoped

Trenažér pro nácvik lokomoce, posílení svalů dolních končetin, stabilizaci trupvého svalstva a zvětšení kloubní pohyblivosti. Toto jde ruku v ruce s celkovým zvyšováním kondice a s redukcí tukových zásob.

Magnetoterapie

Magnetoterapie

Magnetoterapie využívá pulsní elektromagneticé pole, aplikuje se pomocí válcových či plochých aplikátorů. Má protizánětlivý a analgetický účinek, způsobuje rozšíření cév, uvolňuje svalové napětí, urychluje hojení kostí a měkkých tkání. Indikována je u degenerativních, zánětlivých a funkčních onemocnění pohybového aparátu. Terapie je bezbolestná a trvá 15 - 60 min.

Elektroléčba

Elektroléčba

Elektroléčba využívá různé druhy elektrických proudů, které zlepšují prokrvení tkání, uvolňují napětí svalů nebo naopak stimulují. Působí proti bolesti a zánětu. Léčí zejména choroby pohybového aparátu, poruchy prokrvení, zánětlivá a degenerativní onemocnění, pooperační stavy. Terapie je bezbolestná a trvá 15 - 30 min.

Ultrazvuk

Ultrazvuk

Ultrazvuk je akustické vlnění ležící nad hranicí slyšitelnosti. Elektrická energie se mění v energii mechanickou a tepelnou, což vede ke zvýšení prokrvení a zlepšení výživy ve tkáních, k uvolnění svalového napětí. Působí proti zánětu a bolesti u onemocnění pohybového aparátu. Terapie je bezbolestná a trvá 3 - 15 min.

Laser

Laser

Vysokovýkonný laser LUMIX C.P.S. 9W, je nejnovější multidiodový laser s patentovaným C.P.S. emisním modem (kontinuální, pulzní a superpulsní), který umožňuje efektivní fotobiostimulaci.

Až čtyři vlnové délky tohoto přístroje (od 650 nm do 1064 nm) v kombinaci s maximálním výkonem až 45 W umožňuje efektivnější léčbu s vysokým množstvím energie pronikající hluboko do tkáně.

 Exkluzivní C.P.S. systém „mixuje“ energii různých typů laserových zdrojů k integraci speciálních charakteristik jako vysokého maximálního výkonu v superpulsním modu a vysokého průměrného výkonu v kontinuálním modu.

Vysokovýkonný laser LUMIX C.P.S. 9W nabízí také vlnovou délku 650 nm, tedy viditelně červené světlo, které má hlavně koagulační a protiotokový efekt. Při této vlnové délce melanin v kůži optimálně absorbuje laserovou energii a zajišťujedostatek energie pro povrchovou tkáň, což bmá za následek rychlejší hojení.

Motodlaha

Motodlaha

Slouží pro rehabilitace dolních končetin. 

Přístroj je indikován k ošetření většiny poranění, postoperativních stavů a onemocnění kolenního a kyčelního kloubu.