Gynekologie a porodnictví

Gynekologie a porodnictví

DOPTON

DOPTON

Dopton nebo taky Doppler je zařízení, se kterým se můžete setkat v těhotenské poradně či při porodu. Je to taková malá "krabička do ruky", kterou vám lékař/asistentka přiloží k bříšku - podle typu buď celou nebo jenom sondu. Přístroj formou ultrazvuku přemění pohyb (srdeční tep) na signály, ze kterých spočítá a na displeji ukáže, jaká je tepová frekvence vašeho miminka. U některých přístojů je možné, aby byl tlukot srdíčka i slyšet. K vyšetření stačí několik vteřin a může být provedeno v jakékoli poloze těhotné/rodičky (některé přístroje jsou přizpůsobeny i pro měření ve vodě).

Kardiotokografie - CTG

Kardiotokografie - CTG

Jedná se o neinvazivní sledování srdeční akce miminka, jeho pohybů a děložní aktivity.
K vyšetření se používá přístroj, který srdeční frekvenci plodu a děložní aktivitu monitoruje, kardiotokograf.

Vyšetřovací metoda umožňuje včas diagnostikovat vedle poruch děložní činnosti také nitroděložní ohrožení plodu tak, aby mohla být se značnou časovou rezervou podniknuta nejvhodnější opatření.

GE VOLUSON E 8

GE VOLUSON E 8

Máte možnost zachytit tvář Vašeho dítěte již na počátku jeho vývoje pomocí 4D zobrazení na přístroji GE VOLUSON E 8.

Nejvhodnější období je od 24.-28. týdne těhotenství. Můžete se objednat u našich porodních asistentek, které také 4D zobrazení provedou.

Prostorové 4D zobrazení tvaru obličeje plodu nemůže nahradit ultrazvukové vyšetření. Nejedná se o diagnostické vyšetření, ale o počítačovou rekonstrukci.

4D zobrazení můžeme provést pouze na Vaši žádost bez žádanky od ošetřujícího lékaře. Vyšetření však není hrazeno ze zdravotního pojištění.