Gynekologie a porodnictví

Gynekologie a porodnictví

DOPTON

DOPTON

Dopton nebo taky Doppler je zařízení, se kterým se můžete setkat v těhotenské poradně či při porodu. Je to taková malá "krabička do ruky", kterou vám lékař/asistentka přiloží k bříšku - podle typu buď celou nebo jenom sondu. Přístroj formou ultrazvuku přemění pohyb (srdeční tep) na signály, ze kterých spočítá a na displeji ukáže, jaká je tepová frekvence vašeho miminka. U některých přístojů je možné, aby byl tlukot srdíčka i slyšet. K vyšetření stačí několik vteřin a může být provedeno v jakékoli poloze těhotné/rodičky (některé přístroje jsou přizpůsobeny i pro měření ve vodě).

ACCUVIX V20

ACCUVIX V20

Ultrazvukové nebo sonografické vyšetření je založeno na principu šíření ultrazvukových vln prostředím a jejích odrazu. Prostředí v těle je odlišné proto jsou odlišné i odrazy. Ultrazvukové vlny vysílá a přijímá sonda, údaje pak zpracovává software, výsledný UZ obraz vzniká na základě rozdílných odrazů. Pokroky v technologii hardware a software nám umožňují vysokou rozlišovací schopnost a možnost provedení prostorových 3D rekonstrukcí a vyšetření cév, které se zakládá na využití Dopplerova jevu. Naše Centrum je vybaveno nejmodernějščím ulrazvukovým přístrojem ACCUVIX V 20 - digitální barevný celotělový 4D ultrazvukový přístroj třídy Premium: 17“ LCD monitor.

Parametry:

10,4“ dotyková ovládací obrazovka
3D/4D systém
vysoký dynamický rozsah
5 aktivních konektorů
Speciální funkce: FSI, SRI, SCI, Dynamic MR, Volume CT, MultiSlice zobrazení,
Post measurement
Quick Scan
SonoView
Dicom SR
jednoduché ovládání
snadná manipulace
tichý chod

Kardiotokografie - CTG

Kardiotokografie - CTG

Jedná se o neinvazivní sledování srdeční akce miminka, jeho pohybů a děložní aktivity.
K vyšetření se používá přístroj, který srdeční frekvenci plodu a děložní aktivitu monitoruje, kardiotokograf.

Vyšetřovací metoda umožňuje včas diagnostikovat vedle poruch děložní činnosti také nitroděložní ohrožení plodu tak, aby mohla být se značnou časovou rezervou podniknuta nejvhodnější opatření.

GE VOLUSON E 8

GE VOLUSON E 8

Máte možnost zachytit tvář Vašeho dítěte již na počátku jeho vývoje pomocí 4D zobrazení na přístroji GE VOLUSON E 8.

Nejvhodnější období je od 24.-28. týdne těhotenství. Můžete se objednat u našich porodních asistentek, které také 4D zobrazení provedou.

Prostorové 4D zobrazení tvaru obličeje plodu nemůže nahradit ultrazvukové vyšetření. Nejedná se o diagnostické vyšetření, ale o počítačovou rekonstrukci.

4D zobrazení můžeme provést pouze na Vaši žádost bez žádanky od ošetřujícího lékaře. Vyšetření však není hrazeno ze zdravotního pojištění.