Gynekologie a porodnictví

Gynekologie a porodnictví

DOPTON

DOPTON

Dopton nebo taky Doppler je zařízení, se kterým se můžete setkat v těhotenské poradně či při porodu. Je to taková malá "krabička do ruky", kterou vám lékař/asistentka přiloží k bříšku - podle typu buď celou nebo jenom sondu. Přístroj formou ultrazvuku přemění pohyb (srdeční tep) na signály, ze kterých spočítá a na displeji ukáže, jaká je tepová frekvence vašeho miminka. U některých přístojů je možné, aby byl tlukot srdíčka i slyšet. K vyšetření stačí několik vteřin a může být provedeno v jakékoli poloze těhotné/rodičky (některé přístroje jsou přizpůsobeny i pro měření ve vodě).

Kardiotokografie - CTG

Kardiotokografie - CTG

Jedná se o neinvazivní sledování srdeční akce miminka, jeho pohybů a děložní aktivity.
K vyšetření se používá přístroj, který srdeční frekvenci plodu a děložní aktivitu monitoruje, kardiotokograf.

Vyšetřovací metoda umožňuje včas diagnostikovat vedle poruch děložní činnosti také nitroděložní ohrožení plodu tak, aby mohla být se značnou časovou rezervou podniknuta nejvhodnější opatření.

GE Voluson S8

GE Voluson S8

GE Voluson S8 je vysoce výkonný prenatální ultrazvukový systém s mimořádnou kvalitou snímku ve 2D zobrazení, která vyžaduje minimální zásah uživatele pro optimalizaci. Systém nabízí i velmi kvalitní 3D a 4D zobrazení v reálném čase. 

Máte možnost zachytit tvář Vašeho dítěte již na počátku jeho vývoje pomocí 4D zobrazení na přístroji GE Voluson S8.

Prostorové 4D zobrazení tvaru obličeje plodu nemůže nahradit ultrazvukové vyšetření. Nejedná se o diagnostické vyšetření, ale o počítačovou rekonstrukci.

4D zobrazení můžeme provést pouze na Vaši žádost bez žádanky od ošetřujícího lékaře. Vyšetření však není hrazeno ze zdravotního pojištění.

Voluson E10

Voluson E10

VOLUSON E10, je navržen pro všechny druhy vyšetření v gynekologicko-porodnické praxi. Vysoký výpočetní výkon zrychluje vykreslování a pomáhá k dokonalému vyhlazení výsledných diagnostických snímků. Ultrazvukový přístroj má 23" OLED monitor s vysokým kontrastním faktorem. Voluson E10 Vám poskytne skutečně výjimečnou kvalitu pro gynekologicko porodnická vyšetření.

Tento ultrazvukový systém disponuje dotykovým LCD panelem s vysokým rozlišením 12,1", B-Mode, M-Mode, PW-Dopplerův režim, automatickou optimalizací tkání a Auto TGC a harmonické zobrazování s technologií Pulse Inversion a mnoho dalšího.